Jel jsem  28.6.2003, ujel jsem 100 km a nastoupal jsem 712 metrů. Popis trasy
 

Domů
Kolo

Trasa:

Kravaře - Komárov - Raduň - Hradec n. Moravicí - Včelí hrad - Lesní Albrechtice - Bleška - Leskovec - Lukavec - Fulnek - Kletné - Suchdol n. Odrou - Pustějov - Studénka - Jistebník - Ostrava

 

Grafy:

 

Z pohledu ujetých km Z pohledu času Tour data
 


Popis:

Na trasu jsem vyjel velice pozdě. Nechal jsem se zavést autem do obce Kravaře, abych přeci jen ušetřil nějaké ty kilometry a velice rychle po asfaltu jsem se přepravil do Hradce nad Moravicí. Tady klasicky v restauraci Na Staré poště jsem poobědval a pokračoval jsem po modré značce, která vede kolem zmíněné restaurace a hned začaly problémy. Musím říct, že celá první polovina trasy se nesla v duchu hledání značky. Dle mého odhadu jsem si zajel po kouscích tak 10 km a strávil tak hodinu a půl studováním mapy a a hledáním značky. Jak jsem vždy nadšen a oceňuji práci značkařů, tato modrá značka není dobře vyznačena. Proto všem kdo by to chtěli jet, buďte pozorní a chce to dobrou mapu !!!

     

Vystoupal jsem k zámku, projel jím a až na konci parku jsem našel moji modrou a stoupal jsem dále. Po levé straně stojí krásný, ale suchý strom. Překvapilo mě, jak dlouho jsem jel nahoru nad zámek. Přijel jsem k vyhlídce a cvaknul zámek z nezvyklé pozice - shora !! Vyhlídka byla zavřena, opravovaly se schody, chvíli jsem se pokochal a stoupal dále nahoru. Tady jsem přijel k rozcestníku, zorientoval se najednou jsem byl u hájenky Doubravy - zajímavé místo.

     

A teď to začalo. Až k Včelímu hradu se jede po absolutních cyklostezkách. Hladký, rovný asfalt v hustém pěkném lese, ticho. Na níže uvedené fotografii je to snad pěkně vidět. Tady také musím poznamenat, že jsem za celou dobu jízdy těmito lesy NEPOTKAL žádné turisty, ani cykloturisty !!!!! Až dále na trase na podstatně horších cestách jsem potkal DVA lidi na trekových kolech !!! Včelí hrad, krátká relaxace a jedu dále. Těsně před výjezdem z lesa slyším, že jede nějaké auto. Zbystřím, jedu dále a vidím elektrocentrálu a pak najednou stánky, spoustu lidí, hudba, sele na rožni, klobásy makrely, pivo. Je tu i fotbalové hřiště, zuří velký mač, starý pán křičí na rozhodčího, no prostě krásná vesnická idyla. Alespoň si to fotím, lidé mě zvou na makrelu, hoši u piva na mě mávají, jestli jsem tam za Jihočeské noviny, no krásná nálada. Milé, ani se mi odsud nechtělo a to se mnou nebyl Pavel, ten by určitě chtěl kousek selátka zbodnout : ))).

     

Stále se držím modré, projíždím kolem hájovny Bleška s popelnicí (viz. obr.) a dojíždím do Leskovce. Tady mě šokuje velice hezky situovaný vodní mlýn, neváhám a dělám obrázky a chvíli se zdržím. Propracovávám se do Lukavce a odtud už to je velice rychlé až do Fulneku. Byl to krásný úsek. Důležité samozřejmě je, že nikde není ani stopa bahna a právě naopak, je takové sucho, že prachu začíná být více než je příjemné. Fulnek mám zafixován jako cikánské a škaredé město, ovšem po příjezdu do města jsem velice překvapen. Klidné opravené město a když se dostanu na náměstí, musím opět fotit. Hezké. Z náměstí od rozcestníku pokračuji dále směrem na Kletné. Znamená to vynést si kolo po spoustě schodů, neb tudy vede značka. Za Fulnekem mám opět potíže s modrou a hledám a hledám. Nakonec nacházím a Přijíždím do Kletného. Tento úsek není škaredý, ale proti první části modré je to houska.

         

V Kletném opouštím modrou značku a pokračuji po asfaltu do Suchdola nad Odrou. Musí to být děsně chudé město - viz. foto níže. Po průjezdu městem měním původní rozhodnutí jet do Ostravy z Kunína po cyklostezce číslo 5 a hned za městem se napojuji na modrou značku - tentokráte precizně značenou a jedu kolem řeky Odry. Tady musím upozornit, že ačkoliv mám mapu z roku 2002, značka vede jinudy než je vyznačena na mapě !!! Je třeba důvěřovat značení a všechno dobře dopadne :-)). Následují až do Studénky rovinaté úseky přes louky a kolem Odry. Ve Studénce zastavuji u nádraží u stánku, doplňuji bidon vodou a výjimečně si dávám desítku. Projíždím obcí a napojuji se zase na modrou značku, která vede a kolem rybníků až do Jistebníku. Zdá se, že tato trasa je zaslíbena modré. No, vždyť "modrá je dobrá".

     

A z Jistebníku jedu horní trasou do Svinova a pak tradiční jedno na kurtech v Nové Vsi a závěrečné v Pivovarské. Jak bych trasu zhodnotil ?? Trasa je to velice povedená, jen mi kazilo dobrý pocit z jízdy neustále hledání značení. Až to pojedu podruhé, náležitě si to vychutnám, protože už vím !!!

 

 

RBiker

 

Domů | Kolo