Zajímavosti na konec dovolené

 

22.8.2010 - ujeto 0 km, nastoupáno 0 m

Návštěva Vinařství U Kapličky - návštěva Sklepy Jarošek

Vinařství U Kapličky

 

Když jsme byli na trase z Mutěnic na slovanské hradiště, šli jsme po dojezdu etapy na večeři do restaurace Pod Búdama v Mutěnicích. Tam jsme dostali jako pozornost 4 volné vstupenky na návštěvu firmy "Sklepy Jarošek".

Rozhodli jsme se tedy zpestřit si zpáteční cestu do Ostravy návštěvou těchto sklepů. Vyrážíme tedy za další zajímavostí, ale to ještě netušíme, že po cestě z Mikulova do Mutěnic nás čeká ještě jedna neplánovaná zastávka.

Po příjezdu k obci Zaječí zapátrám v paměti kdeže to se točily slavné scény z filmů Bobule a 2Bobule. Ano je to tady kousek ve Vinařství U Kapličky.

 

Vinařství U Kapličky  Vinařství U Kapličky  Vinařství U Kapličky  Vinařství U Kapličky          

Celý komplex vypadá opravdu jako v tom filmu :-) je volně přístupný a tak si jej procházíme. Vše září novotou a upraveností. Překvapuje nás ale rozlehlost komplexu. Nejlépe asi ale o všem hovoří fotografie.

 

Vinařství U Kapličky  Vinařství U Kapličky  Vinařství U Kapličky  Vinařství U Kapličky

 

Poté co nasajeme atmosféru místa pokračujeme do Mutěnic. Prohlídka sklepů Jarošek je obsáhlá a zajímavá. Ač jsme pouze my čtyři jako návštěvníci, průvodkyně nic nešidí a vidíme jak sklepy, tak ukázky destilačních přístrojů, sbírku loveckých trofejí a historických předmětů týkajících se vinařství a staré kultury.

 

sklepy Jarošek                 sklepy Jarošek                 sklepy Jarošek

 

Samozřejmě že se nemůžeme opomenout vyfotit na dvoře v obřích sudech na zrání brandy. No a potom už šup šup směr Ostrava.

 


Data z trasy ke stažení
Profil trasy z HAC4 Trasa na Google Maps Trasa ve formátu *.kml Trasa ve formátu *.gpx Kompletní fotogalerie
Počet návštěv: