Nepovedený výlet

 

17.3.2009 Palkovické hůrky

Rozhledna Kabatice

 

V sobotu se začalo ukazovat sluníčko, tak plně jarně naladěni jsme vyrazili s Nell a Honzou na mírně horskou procházku. Náš cíl byly Palkovické hůrky. Říkali jsme si, že sice nebudou lesní cesty úplně ideální, ale ještě jsme tam spolu nikdy nebyli a tak jsme vyrazili. V Ostravě bylo příjemně, sluníčko, po sněhu ani památky. Po příjezdu do Palkovic jsme se vydali autem nahoru k hotelu Palovická hůrka a sousedící restauraci Barborka. V polovině stoupání jsem zneklidněl, protože se sníh začal objevovat v množství větším než malé, no a po příjezdu na parkoviště k hotelu bylo dokola kolem sněhu jako 3 hromy. Ale když už jsme na místě nedáme se zastrašit a vyrážíme.

 

Hotel Palkovické hůrky                Rozcestí Palkovické hůrky                Rozhledna Kabatice

 

Měli jsme namířeno k rozhledně Kabátice a potom okruhem nazpět k hotelu. Po chvíli chůze po odklizené asfaltové cestě jsme museli odbočit do lesa a tam to začalo. Zhruba 30 centimetrů absolutně mokrého sněhu nás trápilo celou cestu. Na druhé straně bylo plus že na nás shora svítilo sluníčko. To ale nic nemění na situaci že v okamžiku kdy máte v botách bazén i se sluníčkem v zádech moc velká pohoda není. Byli jsme tedy rádi, když jsme dorazili k autu, shodili mokré boty a pustili topení. Původně jsme se chtěli ještě podívat k přehradě Olešná, ale vzhledem ke stavu vlhkosti našeho oblečení jsme volili taktický ústup do předem připravených zateplených domovních pozic.

Závěr příběhu o „Nepovedeném výletu“ má tuto pointu. Když už se nám to tak nepovedlo, dorazil to ještě Honza, který doma zjistil, že někde v Palkovických končinách vytrousil z kapsy klíče a tak zajíci a srnky mohou lépe zabezpečit svá hájemství.


Data z trasy ke stažení
Profil trasy z HAC4 Trasa na Google Maps Trasa ve formátu *.kml Trasa ve formátu *.gpx Kompletní fotogalerie
Počet návštěv: