V muzeu automobilů TATRA v Kopřivnici

10.3.2011

Ostrava - Kopřivnice - muzeum - automobilů - Tatra - technické muzeum - Präsiden - expozice - výstava - Slovenská Strela - Tatraplan - motorové saně - expediční Tatra

Tatra

 

Během jarních prázdnin, kdy počasí nepřálo výletům ani zimním ani letním jsme se rozhodli že se podíváme do Technického muzea Kopřivnice, ve kterém dominuje výstava automobilů Tatra. Hned před budovou muzea nás vítá exponát vlaku Slovesná Strela, vlaku zkonstruovaném v roce 1936 a schopným projet - v běžném komerčním provozu - trať Praha - Bratislava průměrnou rychlostí 91 km/h !!!!!

                                               Slovenská Strela

Níže jako ochutnávku fotek které jsou v kompletní galerii dávám krasavce Präsiden - první automobil vyrobený v Tatře, úžasný, aerodynamický a nadčasový T97, prototyp motorových saní s tlačnou vrtulí a expediční vozidlo Hanzelky a Zikmunda.

 

Tatra  Tatraplan  Tatra  Tatra

 

Strávili jsme prohlídkou exponátů celé odpoledne až nás bolely nohy, pořídili jsme kupu fotografií a měli jsme spoustu zážitků z prohlídky unikátních technických řešení a nápadů ředitele Tatry Hanse Ledwinky a jeho týmu. Celou galerii s desítkami fotek je možno shlédnout tady. U každé fotografie je i stručný popis cože to na obrázku je.

Celá fotogalerie


 
Počet návštěv: