Sendy

15.03.2009

 

Sendy

 

Tak to bylo v únoru právě dva roky, co jsem se v Částkově u Uherského Hradiště narodila. Jsem Sendy, fenečka labradorského retrívra. Bylo to zrovna v době, kdy si v Ostravě říkali, že si pořídí nového pejska, protože jim rok předtím koncem léta umřel pejsek Filip. Bylo dáno náhodou, že při hledání psího miminka narazili právě na mě. Chtěli totiž fenečku labradora bez průkazu původu, ale zase aby byla čistokrevná no a aby byla v pískové barvě. A to jsem přesně já. Ovšem v širokém dalekém okolí se takové psí miminko nenarodilo. Zapátrali tedy ještě v širším okolí a po domluvě s mojí paní domácí se vyrazili podívat na psí miminka, tedy na mě a mé bratříčky a sestřičky.

Když přijeli do Částkova, zjistili že jsme skoro všichni zadaní pro nové páníčky a zbývá fenečka, která je ze všech nejmenší, ostatní ji odstrkují od misky, takže ji musí krmit zvlášť odděleně a pořád si vynucuje chování v náručí. JÁ.

 

Mimino               Sendy leží               Sendy leží

 

Prostě takový malinký otloukánek a mazel. Koukla jsem se na ně smutnýma očima, nechala se pochovat a pomazlit a měli jasno. „Tu chceme a chceme z ní vychovat skvělou psí slečnu, naučit ji samé psí kusy, kousky, alotria, lumpárny a nezbednosti. Po cestě do nového domu jsem spořádaně ležela v košíku. Pravda byla jsem trochu vystrašená z té vrčící věci která mě spolkla a také kolem mě nebyli bráchové a ségry a už vůbec ne máma a tak po příjezdu domů, celá unavená jsem si musela zdřímnout. Ovšem v jaké poloze!! To je na pejska věru neobvyklé. Prý… Tak to říkali ti noví dvounozí doma a smáli se. Ale což! Však se všechno naučím a budu i umět spát jako opravdový pes.

Po pár dnech seznámení se s okolím jsme začali cvičit. Dnes již umím spoustu povelů, reaguji perfektně na přivolání, umím čekat na daném místě, vystopovat jakoukoliv věc nebo osobu, válet sudy a spoustu dalších věcí. Jo a hlavně umím dávat pac. To mě baví velice. Našinec se nenadře, piškot dostane tak jako za dřinu například při stopování a Člověk je spokojený také, má radost a vykřikuje, jak jsem šikovná. Tak co. Také se umím tvářit jako herečka, nebo vyvolávat hrůzu jako šílený pitbul. Pozor na mě!!

Sendy s kámošem   Sendy na zimní procházce   Sendy s límcem  Odpočívám po operaci

 

Loni na podzim mě ale potkal velký problém. Dosti vážně jsem onemocněla a musela na operaci s bříškem. Páníček si mě po operaci bral i do práce aby mě pozoroval a každému vykládal: „ Je zajímavé jak v této situaci pejsek pozná, že člověk jedná tak aby mu pomohl, a podle toho reaguje. I když jsou to procedury pro něj nepříjemné, nereaguje agresivně, ale spíše oddaně. Ví že je to pro jeho dobro“. Po pobytu ve zvířecí nemocnici a malé komplikaci kdy jsem musela do nemocnice ještě jednou, ale všechno dobře dopadlo.

Teď jsem opět veselý pejsek a prožívám mnoho zábavy a zážitků na výletech a už se těším na opravdové jaro, kdy budu moci vycházkám a výletům dát více místa ve svém volném čase. No nemyslete – moc jej nemám. Nevěřili byste kolik koček chce proniknout na naši zahradu a jaké spousty babiček o hůlkách a paní s kočárky ohrožuje naše území od cesty. Víte kolik námahy mě stojí vyštěkat je tak aby věděli, že jim žádné hůlky a kočárky při pokusu obelstít mě nepomohou? Mějte se!!

Sendy   

 

Celá fotogalerie

Filmeček miminkovský

Filmeček dospělácký

A třetí filmeček


 
Počet návštěv: