Koťátko je doma !!

06.06.2009

 

Kotě Jonáš

 

Je to sice už čtrnáct dnů co jsme si přivezli koťátko o kterém jsem již psal, ale teď už mohu definitivně konstatovat že ho máme. Totiž, zvyklo si u nás, skamarádilo se s naší fenkou labradora Sendy, neuteklo a již velice odvážně prozkoumává okolí ve kterém žije. Tak Vás tedy seznámím. Jmenuje se Jonáš, ale pozor ! Všechny upozorňuji na to, že pokud budu tady za nějakou dobu psát, že Jonáš má čerstvě narozená koťátka, nezbláznil jsem se, ale to důsledek toho, že toto jméno se nám zdálo pro kočku maximálně vhodné :-) . Ale vždyť v předchozím článku jsem zmiňoval, že náš bývalý kocour se jmenoval Líza. :-) :-)

První okamžiky po příjezdu domů byly velice zajímavé a překvapivé. Položili jsme Jonáše v přepravce před Sendy a čekali co bude. A začalo to. Začala se strašlivě třást a klepat. Kdo? SENDY !!! Očichávala ten uzlíček, jemně poštěkávala a stále se třásla. Takže nakonec to bylo naopak než jsme si mysleli. Nehladili jsme a neutěšovali koťátko Jonáše, ale naši domácí Sendy. Zřejmě se cítila velice ohrožena na svém teritoriu, vetřelce nemohla vyhnat, protože viděla že nám nevadí a že k němu máme přátelské úmysly a tak nevěděla co s tím. Reagovala tedy velkým stresem. Když jsme ji dostatečně vymazlili a zklidnili, nastalo to pravé seznamování.

 

Sendy a Jonáš                Sendy a Jonáš                Sendy a Jonáš

 

Jak je vidět na předchozích snímcích dopadlo to dobře. Dokonce po pár dnech kdy jsme měli Jonáše doma a rozhodli jsme se že je čas ho učit být venku, vzala si jej Sendy do své boudy na přespání a tak už to zůstalo. Jonáš i Sendy spolu obývají kotec kde dostávají krmení a noci, nebo chladnější části dne tráví spolu v zateplené boudě s vyhříváním. Jonáš je sice teď v období kdy je velice hravý, s neskutečně ostrými zoubky a drápky a tak jej Sendy někdy musí mít v boudě plné zuby, ale statečně hraje roli rozumné starší sestry a trpí. Trpí škrábání do čenichu, skákání po packách a nedej bože že zavrtí ocasem !!! TO je cíl pro Jonáše !!!

 

Kotec   Sendy a Jonáš v boudě   Sendy a Jonáš v boudě  Sendy a Jonáš v kotci

 

Každý jistě pochopil že ona idylka nevznikla úplně jen tak, ale stálo nás to spoustu času a trpělivosti aby zvířátka získala správné návyky a u Jonáška nás ještě spousta práce čeká. Například naučit Sendy aby Jonášovi nechodila na jeho krmení byť schované pod košem na prádlo s otvorem na vlezení o velikosti pouze pro kočičku znamenalo být několik nocí ve střehu. Sendy totiž tento koš obvykle v noci tak dlouho postrkovala po podlaze kotce, až se miska dostala tak blízko onoho vstupního otvoru, aby na ni dosáhla jazykem a misku vylízala. Nezbylo než číhat až tento okamžik nastane a v té chvíli na Sendy křiknout a seběhnout dolů ven do kotce aby věděla že právě toto nesmí. Nebo námi vyhlášená pátrací akce po Jonášovi se zajímavým rozuzlením když se ztratil. Dvě hodiny jsme jej hledali v blízkém i vzdálenějším okolí, volali, vytvářeli rojnice po zahradě a byli smutní. Až k večeru kdy jsme propadali beznaději Jonáš ODNĚKUD vylezl, celý, ospalý se protahoval a honem běžel k misce s krmením jako by se nechumelilo.

A protože si byl vědom že nám způsobil starost, za odměnu nám zatančil tanec radosti !!!

 

                                                  Taneček

 

Celá fotogalerie


 
Počet návštěv: