Návštěva „Na Mlýně“ u Kozlovic

17.05.2009

 

Kozlovice Na Mlýně

 

Dostali jsme tip od našeho kamaráda Pavla na zajímavou lokalitu v těsné blízkosti Kozlovic. Ukazoval nám toto místečko jako fota na akci OH 2009 a tak po návratu jsme se rozhodli že si tam uděláme výlet.

O co se jedná ??? O rekonstruovaný bývalý mlýn a ona přestavba se opravdu povedla. Ale postupně. Vydali jsme se na trasu na kolech, počasí bylo ideální a tak cesta rychle ubývala. 37 km nám uteklo jako nic a už jsme stáli před vjezdem do areálu. Byli jsme Na Mlýně. Přejeli jsme přes přes potok či říčku Ondřejnici do areálu rozprostírajícího se podél silnice. Vše je tady velice nově a pěkně opraveno a uděláno v dobovém stylu.

 

Kozlovice Na Mlýně               Pohon mlýna               Chatky na ubytování

 

Po levé straně od vjezdu je venkovní posezení a domky skanzenu, před námi je vlastní mlýn, nyní restaurace a vpravo od vjezdu je několik chat sloužících jako ubytování. Domečky skanzenu jsou plně vybaveny a je tady co vidět. Chaty na ubytování vypadají alespoň z venku luxusně a venkovní okolí jakbysmet. Parkujeme kola ve zvláštní ohradě k tomu určené, hned vedle mnoha žlutých kol, které tady čekají na své vypůjčitele. Uprostřed mini skanzenu, vedle kapličky stojí zapřažený kočár hnědákem a čeká na zákazníky toužící se svézt. Na venkovním posezení se griluje, místa je taky dost a tak si vybíráme místo a usedáme.

Některé vzdálenější stoly jsou bez obsluhy a tak vyrážím k okénku. A tady nastane problém. Nemají nic obyčejného nealko k pití. Např. vychlazenou, dobrou, točenou kofolu. Beru tedy za vděk Coca Colou a točeným Birellem. Sedáme a čekáme. Za chvíli přichází vrchní, že Birell nebude, došel tlakový plyn a tak nemohou točit. Objednáváme si tedy Coly a studujeme jídelní a nápojový lístek. Ceny jsou tady tak o třetinu vyšší než bych pro danou lokalitu očekával. Nedostupnost rozumného nealko nápoje a vysoké ceny mi kazí jinak veskrze kladný dojem z tohoto místa.

 

Celá fotogalerie


 
Počet návštěv: